pondělí 6. dubna 2015

Coniáš 2015

Nevím, jestli znáte akci, která se jmenuje Coniáš. Je to takový malý con, pravidelně pořádaný od roku 2007 v Městské knihovně vždy na podzim. V posledních letech se pro něj natáčely spoty, aby se přilákalo více účastníků :). Minulý ročník bylo téma conu Na cestě a takto vypadala upoutávka (bohužel Youtube náhled tak nějak prozrazuje pointu videa :-D):


No a tento rok budou přednášky převážně na téma steampunku a tomu také bude odpovídat ladění celého spotu, který se tuto sobotu natáčel. Před osmou hodinou ranní měla na pražské nádraží v Braníku dorazit nádherná lokomotiva Šlechtična (zde video z jejího nedělního příjezdu, přijela totiž znova taky následující den):


A právě ona měla hrát hlavní roli v letošním klipu. Vezla turisty na křivoklátské slavnosti, takže si asi dovedete představit, kolik lidí bylo i přes brzkou ranní hodinu (8:00) a nízkou teplotu (ani si netroufám odhadnout) na nástupišti. A mezi všemi těmi maminky s kočárky, tatínky s dceruškami na zádech, milovníky lokomotiv nebo prostě jen rodinkami na výletě jsme pobíhali my – pět steampunkerů, Deadpool, Arrow, Ezio (dostala jsem chuť zahrát si Assasin´s Creed!), několik treckies a další postavičky... Je poměrně zábavné sledovat civily, jak se vás snaží „nenápadně“ fotit :-D. Někteří se přišli vyfotit i se svými dětmi, které se nás ale bály, a bylo vidět, jak strašně k nám nechtějí, jedno se dokonce rozbrečelo.
Úplně hotový svůj steampunkový kostým ještě nemám, chybí mi nějaké „serepetičky“, ale ostudu jsem doufám nedělala. Hlavně bylo na stránkách akce přihlášeno strašně moc lidí, tak jsem si říkala, že se prostě ztratím v davu, nicméně nakonec nás bylo steampunkerů jenom pět...

Fotky od Michala Káry:

(Lucka, já a Sandra, fotily jsme se na úplně jiný fotoaparát, proto koukáme všechny někam úplně jinam...)

 (a ještě jedna se Sandrou, bohužel opět na jiný fotoaparát, ani jsem si nevšimla, že nás fotil ještě někdo jiný...)

A ještě nějaké zákulisní od Míly Lince:


 Video prý bude hotové někdy koncem května, samotný con proběhne na podzim :)

Žádné komentáře:

Okomentovat